Un mic bug?

Dacă l-ați instalat și folosit
Avatar de utilizator
dumol
membru
membru
Mesaje: 11
Membru din: 04 Noiembrie 2004 12:40
Localitate: București
Contact:

Un mic bug?

Mesaj de dumol »

Am instalat în XPsp2 acest driver (cel implicit de la M$ cred că e făcut să te scoată din minţi...). Faină treabă, mii de mulţumiri. Doar o nemulţumire am şi cred că e vorba de un mic bug.

Aranjamentul primar pare să meargă impecabil, dar cel secundar (Programmers) are pe maşina mea o problemă la generarea caracterului „î”, adică icircumflex. Curios este c㠄Δ, adică Icircumflex e generat fără probleme. Şi la fel toate celelalte diacritice. Chiar şi „î” poate fi generat prin utilizarea tastei moarte (deadkey) corespunzătoare, adică cea de pe „3” prin combinaţia AltGr+3-i. Dar nu merge direct cu AltGr+i.
Avatar de utilizator
secarica
admin secarica.ro
admin secarica.ro
Mesaje: 256
Membru din: 06 Mai 2003 03:00
Localitate: București, Pământ
Contact:

Mesaj de secarica »

Vezi aici, foarte posibil să fie vorba despre un caz identic. Dacă nu mă înșel are legătură cu shortcut-ul unui utilitar de la Intel pentru chipset-urile lor video.

Reproduc aici din pagina de la http://castlecops.com/startuplist-1427.html (descriere care probabil că poate fi găsită și la alte locaţii):
Name: HotKeysCmds
Command: hkcmd.exe
Description: Installed by the Intel 810 and 815 chipset graphic drivers. If you want the Ctrl Alt F12 or similar keypresses to access Intel's customised graphics properties, you need it, otherwise not. Can be disabled via Control Panel -> Display Properties
Cristi
... cea mai bună armă este adevărul – cu condiția să știi să-l folosești
Avatar de utilizator
dumol
membru
membru
Mesaje: 11
Membru din: 04 Noiembrie 2004 12:40
Localitate: București
Contact:

Case solved

Mesaj de dumol »

secarica a scris:Vezi aici, foarte posibil să fie vorba despre un caz identic. Dacă nu mă înşel are legătură cu shortcut-ul unui utilitar de la Intel pentru chipset-urile lor video.
Cristi
Într-adevăr, asta era problema. Mulţam fain!
Scrie un răspuns